Маж почина во пожар во Стар Дојран

Педесет годишен маж почина вчера утрината откако пожар ја зафатил куќата во која живее во Стар Дојран.С.Д. (50) починал како последица од гушење од чадот, информираат од полицијата. Смрт е констатирана од лекар од Итна медицинска помош без траги на насилство и со изгореници по телото.
Од екипа на Територијалната противпожарна единица пожарот бил изгаснат.
Увид на местото на настанот извршила екипа од СВР Струмица. Со согласност на Јавен обвинител телото на починатиот е предадено на семејството за погреб.С.Д. (50) починал како последица од гушење од чадот, информираат од полицијата. Смрт е констатирана од лекар од Итна медицинска помош без траги на

Пронајдете не на следниве мрежи: