Маж претепан и ограбен во ГТЦ

Loading...

Четириесет и седум годишниот К.Б. вчера вечерта пријавил дека истиот ден околу 18:20 часот во Градскиот трговски центар бил нападнат и ограбен.-Две непознати лица физички го нападнале, по што истиот паднал на земја и се онесвестил, а лицата му одзеле два мобилни телефони и 150 евра, по што го напуштиле местото на настанот, информираат од МВР.
 Од полицијата додаваат дека се превземаат мерки за пронаоѓање на сторителите како и целосно расчистување на случајот.-Две непознати лица физички го нападнале, по што истиот паднал на земја и се онесвестил, а лицата му одзеле два мобилни телефони и 150 евра, по што

loading...