Мицковски си има совршен кандидат – за криење зад него, а божем не е партиски, значи да нема вина

Тоа е себичната намера на Мицковски, по поразот на претседателските избори да каже дека во прашање бил надпартиски кандидат кој нема врска со партијата. Можеби затоа и Гога дава така либерални, да не речеме антивмровски изјави и тоа на кило.
Па сепак Мицко си ја промовира неговата Гога. Велиме негова оти на ВМРО сигурно не е, а и самата Гога си се огради од „небањатите“. Еве дел од реакциите, што заборавиле да ги избришат неговите ботови. 

Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.