Милан ова лето ќе пазари од Реал Мадрид

 Росонерите оваа лето сакаат да донесат звучни имиња во својте редови. Тоа го најави и ќерката на Берлускони Барбара која изјави дека Балотели нема да биде единствената sвезда во тимот.
 Имено Галијани бил заинтересиран за неколку играчи на Реал Мдрид. Пред се Росонерите бараат голам, а Диего Лопез е одлична замена за Абијати. Покрај голманската позиција тие сакаат да ја засилат одбраната и средината. Па затоа на мета на Миланезите се и Анхел ди Марија и Пепе.  
 Покрај овие фудбалери Милан покажал интерес и за Хрватот Лука Модриќ кој се чини ќе биде  прескап за Росонерите. Росонерите оваа лето сакаат да донесат звучни имиња во својте редови. Тоа го најави и ќерката на Берлускони Барб

Пронајдете не на следниве мрежи: