Милан Станковиќ ранет во ноќен клуб во Виена?!

Поп пејачот Милан Станковиќ минатиот викенд настапи во еден клуб во Виена во кој таа вечер наводно дошло до пукање.Како што прнесле тамошните медиуми, околу пет часот наутро 30-годишен маж од Румунија се скарал со двајца Срби и еден Црногорец на возраст меѓу 25 и 42 години, расправијата се вжешѓтила па дошло и до пукање пред клубот во кој настапувал српскиот пејач. 
Во привот извештај, тамошните медиуми навеле дека во таа прилика Милан е ранет во ногата и дека е пренесен во болница, но не е во животна опасност и дека главните актери кои го предизвикале инцидентот се уапсени. 
Сепак, Милан ги демантирал навовие дека е ранет. 
– И јас како и вие, од медиуми дознав што се случило. Јас си го завршив настапот околу 3 ипол часот после полноќ, после тоа заминав во хотел, а утредента ме однесоа на аеродром, така да ништо не знаев што се случувало додека не дојдов во Белград.  Уште еднаш ќе повторам ниту знаев за инцидентот ниту пак сум повреден, изјавил Милан. Како што прнесле тамошните медиуми, околу пет часот наутро 30-годишен маж од Румунија се скарал со двајца Срби и еден Црногорец на возраст меѓу 25

Пронајдете не на следниве мрежи: