Milky Way капучино

Loading...

Интересен кафе-рецепт.Потребни состојки:
90 мл еспресо 40 мл чоколаден прелив 40 мл сируп од карамела 20 мл зовриено млеко
Начин на подготовка:
Во шолја за кафе сипете го подготвеното еспресо, чоколадниот прелив и сирупот од карамела и потоа додадете зовриено млеко. На врвот ставете млечна пена. За само 5 минути ќе добиете фантастичен кафе напиток со шмек на неодоливите чоколатца Milky Way.Потребни состојки:
90 мл еспресо 40 мл чоколаден прелив 40 мл сируп од карамела 20 мл зовриено млеко

loading...
Loading...