Минатата година ладнокрвно ја задави сопругата, но го стигна казната!

Иван Миловановиќ од Ниш, кој минатата година ја задави својата поранешна сопруга Бојана Бачевиќ, ќе одлежи 30-годишна затворска казна.Убиството се случи во август минатата година, кога Иван во „љубовната соба“ во затворот во Ниш, ја задави 27-годишната девојка. 
За потсетување, тој во затворот одлежуваше казна од три години за продажба на дрога, а кога неговата поранешна сопруга дојде да го посети, ја задави, бидејќи сакала нивната осумгодишна ќеркичка да ја однесе во странство.
Убиството се случи во август минатата година, кога Иван во „љубовната соба“ во затворот во Ниш, ја задави 27-годишната девојка. 

Пронајдете не на следниве мрежи: