Миркуловски: Маглата во Скопје не дозволува да летнеме!

Маглата која го покри скопскиот аеродром „Александар Велики’’ го одложи заминувањето на македонските ракометари во Данска, каде од утре ќе започне 11-то Европско првенство во ракомет.Ракометарот Филип Миркуловски на својот „Фејсбук“ профил објави фотографија на која се заедно со неговите колеги и сеуште се на скопскиот аеродром и чекаат да полетаат за Данска. Под фотографијата Миркуловски напиша: „Маглата во Скопје не дозволува да летнеме“.
По низа повреди ракометарите вчера се соочија со стомачен вирус, а денеска проблем со чартер летовите што најверојатно ќе се одрази на нивната физичка подготвеност.
Првиот меч на европското првенство го имаат  утре против селекцијата на домаќинот Данска.Ракометарот Филип Миркуловски на својот „Фејсбук“ профил објави фотографија на која се заедно со неговите колеги и сеуште се на скопски

Пронајдете не на следниве мрежи: