Миркуловски на Фејсбук: „Очекувам фино однесување во недела“

„Очекувам “фино“ однесување во недела“ напиша Филип Миркуловски мислејќи на натпреварот од групата „А“ од Европското Првенство.Македонската ракометна репрезентација првиот дуел на Европското Првенство го игра во недела со почеток од 20,30 часот токму против селекцијата на Данска, во Хернинг.
Превземено од: sport365.mkМакедонската ракометна репрезентација првиот дуел на Европското Првенство го игра во недела со почеток од 20,30 часот токму против селекцијата на Д

Пронајдете не на следниве мрежи: