Миркуловски: Стигнавме и ги ставивме амајлиите за среќа и мотивација

Loading...

„Се сместивме да не не мислите…а и амајлии за среќа и мотивација си ставивме“Филип Миркуловски ги извести македонските навивачи на својот Фејсбук профил дека конечно стигнале во Данска, каде вечерва во 20:30 часот ќе се одржи првиот натпревар помеѓу Македонската репрезентација и репрезентацијата на Данска.
По тој повод Миркуловски објави фотографија на Фејсбук покрај која напиша:
„Се сместивме да не не мислите…а и амајлии за среќа и мотивација си ставивме“

 
Што очекува Миркуловски за натпреварот погледнете на следниот ЛИНК, а што прават ракометарите во слободно време погледнете тука.Филип Миркуловски ги извести македонските навивачи на својот Фејсбук профил дека конечно стигнале во Данска, каде вечерва во 20:30 часот ќе се одрж

loading...
Loading...