Мисериозна трагедија: Пронајдени мртви тела на девојче и две момчиња

Во Госпиќ, Хрватска  е пронајдено тело на 14-годишно девојче , а во околината на Солин тела на две помлади машки лица за кои се верува дека се угушиле со јаглерод- моноксид.Мртвото тело на 14-годишното девојче го пронашле полицајци вчера, а на телото нема траги од насилство па се сомнева дека се работи за самоубиство.Претставник на полицијата Маја Брожичевиќ изјавила дека исчезнвањето на девојчето го пријавил нејзиниот татко, по што полицијата тргнала во потрага. На телото на девојчето не се пронајдени траги на насилство, па засега се упатува на тоа дека се работи за самоубиство.Локалните портали наведуваат дека телото е пронајдено во  Госпиќ, недалеку од локалот „Чему приша“, и дека девојчето наутро го напуштило својот дом. Мртвите тела на двете помлади лица стари околу 20 години биле пронајдени вчера недалеку од Солин. според првичните информации, момчињата биле пронајдени во просторија во куќа, а неофицијално се дознава дека во полиција се сомневаат дека причина за смртта е труење од јаглерод моноксид.Од полиција велат дека на телата на починатите нема траги на насилство. На местото на настанот се уште треа увид по што би требало да се утврди точната причина за смртта на момчињата.Мртвото тело на 14-годишното девојче го пронашле полицајци вчера, а на телото нема траги од насилство па се сомнева дека се работи за самоубиство.

Пронајдете не на следниве мрежи: