Младите македонски фудбалери водат против Шкотска

Младата фудбалска репрезентација на Македонија ги продолжува одличните игри од актуелниот квалификациски циклус за пласман на Европското првенство и на дуелот во Шкотска води со 1-0 по првиот дел.Македонија поведе на дуелот во 18. минута со голот на офанзивецот на Работнички, Кире Маркоски, кој на мајсторски начин ја круниса со гол убавата акција на македонските репрезентативци.
Во продолжението избраниците на Благоја Милевски имаа уште две шанси преку Радески и Давид Бабунски, но остана минималното водство.Македонија поведе на дуелот во 18. минута со голот на офанзивецот на Работнички, Кире Маркоски, кој на мајсторски начин ја круниса со гол убавата а

Пронајдете не на следниве мрежи: