Младо момче брутално претепано во парк

Loading...

Младо  момче брутално претепано  во  паркВчера вечерта, околу 20 часот во Скопје, во паркот „Жена Борец“, десетина непознати лица извршиле насилство над 21-годишниот Д.П. од Скопје на тој начин што физички го нападнале удирајќи го со тупаници и клоци, по што побегнале, соопштуваат од полиција.
Д.П. по нападот забележал дека му го нема и рачниот часовник. 
За настанот известени се инспектори од Единицата за насилен криминал и се преземаат мерки за пронаоѓање на лицата.Вчера вечерта, околу 20 часот во Скопје, во паркот „Жена Борец“, десетина непознати лица извршиле насилство над 21-годишниот Д.П. од Ск

loading...