МНР со сочувство и информации околу безбедноста на македонските граѓани во Ница

Министерството за надворешни работи изразува длабоко сочувство за семејствата на сите загинати и повредени во терористичкиот напад во Ница, Франција и најостро ги осудува овие напади во кои животот го загубија над 70 граѓани, а неколку десетици се повредени.-Воедно, Министерството за надворешни работи ве известува дека е во постојан контакт со надлежните институции во Франција и до овој момент, нема информации за повредени и/или загинати македонски државјани, се наведува во соопштението од МНР.
За сите прашања поврзани со безбедноста на македонските граѓани кои во моментот се наоѓаат во Франција, од МНР апелираат граѓаните да се обратат во македонската амбасада во Париз.
Телефони: +331 45 77 89 63; +331 45 77 10 50; +331 45 77 10 73
Мобилeн телефон: +33 670 45 16 58
Адреса: 5, rue de la Faisanderie, 75116 Paris
Е-пошта: [email protected]Воедно, Министерството за надворешни работи ве известува дека е во постојан контакт со надлежните институции во Франција и до овој момент, нема ин

Пронајдете не на следниве мрежи: