Моќен цитат за секој хороскопски знак

Loading...

Дознајте каква инспирација навистина ви треба според распоредот на ѕвездите. Овие инспиративни цитати испраќаат моќни пораки до секој хороскопски знак.Овен: Трпение
„Не можете да избрзувате нешто што сакате да трае засекогаш.“
Бик: Компромис
„Бамбусот кој се превиткува е посилен од дабот кој дава отпор.“
Близнаци: Донесување одлуки
„Никогаш нема да дознаете додека не тргнете.“ 
Рак: Песимизам
„Луѓето генерално го гледаат она што сакаат да го видат и го слушаат она што сакаат да го чујат.“ 
Лав: Тврдоглавост
„Бидете тврдоглави за вашите цели, но флексибилни за вашите методи.“
Девица: Срамежливост
„Сѐ што некогаш сте посакувале се наоѓа на другата страна од стравот.“ 
Вага: Одбегнување конфликти
„Трансформацијата не е убава и светла. Таа е мрачна и замаглена, болно напната. Откривање на лагите кои сте ги носеле во вашето тело. Вежба да се соочите со демоните кои самите сте ги создале. Целосно искоренување, пред да станете нешто.“ 
Скорпија: Љубомора
„Љубомората е форма на омраза изградена врз основа на несигурноста.“
Стрелец: Премолчување
„Никогаш не му верувајте на вашиот јазик кога срцето ви е огорчено.“
Јарец: Простување
„Кога некој ќе ни нанесе длабока повреда, никогаш нема да заздравиме додека не простиме.“
Водолија: Искажување на емоциите
„Кога не можете да го контролирате она што се случува, обидете се да го контролирате начинот на кој реагирате на она што се случува. Таму лежи вашата моќ.“
Риби: Изигрување жртва
„Пред сѐ, бидете херојот во вашиот живот, а не жртвата.“
 Овен: Трпение
„Не можете да избрзувате нешто што сакате да трае засекогаш.“
Бик: Компромис
„Бамбусот

loading...