МОЌНА ФОТОГРАФИЈА од реакцијата на таткото кога ќе дознае дека е пронајдена неговата киднапирана ќерка!

Драмата која денеска ја крена Србија на нозе, кога двегодишно девојченце беше киднапирано во населбата „Браќа Јерковиќ“, заврши со среќен крај.Според српски Курир, пред зградата каде што живее семејството кое денеска се соочи со хорор – соседите и најблиските, заедно со таткото на малото девојченце, ги чекале резултатите од истрагата на полицијата.
Со фотографиите во моментот кога таткото дознава дека неговата двегодишна ќерка е пронајдена – се става крај на голготата низ која поминувале загрижените родители.
За потсетување, двегодишното девојче беше киднапирано додека неговата мајка се враќала со него од продавница. Автомобил со марка БМВ застанал покрај мајката и од него излегол маж кој буквално ѝ го земал детето од прегратка, по што заедно со жената која го управувала автомобилот, избегале од местото на настанот.
За среќа, брзата интервенција на полицијата стави крај на кошмарот на семејството од Србија.

Фото: Курир.рсСпоред српски Курир, пред зградата каде што живее семејството кое денеска се соочи со хорор – соседите и најблиските, заедно со таткото на малото д

Пронајдете не на следниве мрежи: