Момчето кое сакаше да се претвори во Џастин Бибер пронајдено мртво

Loading...

Тобијас Штребел (35) кој неодамна исчезна пронајден е мртов во мотел во близина на Лос Анџелес  во петокот.Уметничкото име на Штребел беше Тоби Шелдон, а пронајден е мртов во соба  во која се наоѓала дрога, но се уште не е откриено дали е тоа причината за неговата смрт.
Штребел потрошил околу 100.000 долари само за да изгледа како Џастин Бибер, а поради својот изглед учествувал и во бројни реалити шоуа.
Опсесијата на младиот Тобијас почнала кога косата почнала да му опаѓа, а потоа одлучил целосно да се трансформира за да личи на Бибер.
Рејалити ѕвездата сакала да лансира кариера која би го достигнала успехот на неговиот идол, но не успеал во тоа.
Да потсетиме, пред неколку месеци почина и Келсо Сантибањес- ЖИВИОТ КЕН кој потроши повеќе од 50.000 долари за операции.Уметничкото име на Штребел беше Тоби Шелдон, а пронајден е мртов во соба  во која се наоѓала дрога, но се уште не е откриено дали е тоа причин

loading...
Loading...