Момци, ова жените навистина не сакаат да го видат на вас!

Loading...

Машката мода не се менува многу често и драстично како што е случај со женската. Варијациите се суприлни, а промените можат да се видат во облик на крагна, принтови  и слично. Иако жените секоја сезона го менуваат она што е модерно, тие баш и не сакаат  кога мажите го прават тоа. Доколку ги прашувате жените, тие најмногу би сакале мажите да се држат до класичните модели и да не експериментираат многу. Погледнете денес што е модерно кај мажите, а жените го презираат.1.Елеци
Мажите носат елеци преку маици, било раскопчани или закопчани. Елекот преку обична маица покажува дека мажот се потрудил малку повеќе околу својот изглед, а притоа останал едноставен. Сепак, сиот тој труд паѓа во вода, бидејќи жените сметаат дека ваквото облекување е симпатично, но никако секси. Елекот врз маица ги потсетува на келнер.
2.Длабоко  деколте
Обична маица со V израз делува стилизирано и сексапилно отколку обичната. Сепак некои мажи овој тренд го одвеле во крајност, поради што жените просто полудуваат. Доколку можат да се видат влакната на градите или „машкото деколте“, изразот дефинитивно е предлабок. Жените сметаат дека длабокиот V израз можат само тие да го изнесат, а не мажите.

3.Густа брада
Мажите почнале да пуштаат брада за да покажат колку се мажевни. Но, брадата е практична, бидејќи ја штити чувствителната кожа  на лицето. Сепак, жените го мразат овој тренд и сметаат дека е ужасно да се бакнуваат со брадести мажи.
4.Издепилирано тело
Иако сакаат избричено лице, жените не поднесуваат  доколку мажите го прават тоа под вратот. Во последните години стана многу популарно да се отстрануваат влакната од телото, но жените сметаат дека тоа воопшто не е мажевно.
5. Машки торби
Мажите изгледа се заинтригирале за содржината на женската торба, па решиле и самите да ја носат. Жените можеби имаат причина да носат големи торби, бидејќи им се потребни многу производи во текот на денот, но зошто им е потребна толкава торба и на мажите?

6.Тесни гаќички за кпење
Можеби се удобни, но тесните гаќички воопшто не се атрактивни. Дури и Даниел Крег изгледа смешно  во нив додека трча на плажа. Истражувањата покажале  дека жените најмногу сакаат кога мажите носат шорцеви до колена.
7. Претесни фармерки
Нема ништо лошо кај  тесни фармерки, но жените мразат кога мажите носат претесни панталони како оние кои и самите ги носат. Џастин Бибер и момците од „One direction„ се главните виновници за овој тренд, а многу жени се сложуваат дека мажите во такви панталони изгледаат како да носат хеланки.1.Елеци
Мажите носат елеци преку маици, било раскопчани или закопчани. Елекот преку обична маица покажува дека мажот се по

loading...
Loading...