Монструм си ја искасапил својата сопруга

Вистински монструм ги потресе жителите на Ресник. Седумдесет и тригодишниот Велизар Стојановиќ вчера во 11 часот утрото на улица во близина на градинка во Раковица неколку пати ја избодел во грбот 75 годишната Добрила од која се развел пред 4 години.
Тој ја избодел со нож по грбот, а претходно ја следел се од градинката Долорес.
Жената паднала, а сосед дотрчал да го спречи насилникот кој уште ја прободувал.
Повеќе соседи се собрале, повикале полиција и го држеле убиецот додека да дојдат полицајците.
Тој пак пред полицијата изјавил дека Добрила му ги зела сите пари и си купила стан и не му е криво што ја убил.Седумдесет и тригодишниот Велизар Стојановиќ вчера во 11 часот утрото на улица во близина на градинка во Раковица неколку пати ја избодел во грбот

Пронајдете не на следниве мрежи: