Можеби има лош вкус, но оваа напивка може да ги стопи килограмите!

Loading...

Според најавеното во насловот, можеби нема да ви се допаднат состојките на оваа неверојатна напивка, но овде станува збор за ефикасен пијалак кој голем број луѓе го имаат тестирано и потврдиле дека дава позитивни резултати при топењето на килограмите.Потребни состојки:
Мала лажичка јаболков оцет
Истолчена лута пиперка
Еден лимон
Подготовка: Изрендајте ја кората од лимонот и ставете ја во 240 ml врела вода. По десетина минути, додајте го сокот од исцедениот лимон, јаболковиот оцет и истолчената лута пиперка.
Се препорачува пијалакот да се меша пред употреба и да се пие пред и после секое јадење.
Зошто е овој пијалак добар?
Лутата пиперка го поттикнува варењето, го забрзува метаболизмот и го стимулира согорувањето масти во организмот. Капсаицинот како состојка во лутите пиперки го стимулира нервниот систем да произведува топлина во телото, што го забрзува трошњето калории.
Лимонот има компоненти кои го забавуваат таложењето масти и неговата кора содржи поликосанол – состојка која помага при согорување на калории.
Јаболковиот оцет и неговото редовно консумирање, може да ги разгради мастите во телото.Потребни состојки:
Мала лажичка јаболков оцет
Истолчена лута пиперка
Еден лимон
Подготовка

loading...
Loading...