Мртва жена пронајдена во водите на Вардар

Loading...

Мртва жена, на возраст од 70 години вчера била пронајдена во водите на реката Вардар, во „Долни Дуќани“- Велес, соопштуваат од полиција.По овластување на Јавен обвинител, увид на местото на настанот извршила екипа од Секторот за внатрешни работи во Велес
Полицијата ги презема потребните мерки за расчистување на случајот и утврдување на идентитетот на жената.По овластување на Јавен обвинител, увид на местото на настанот извршила екипа од Секторот за внатрешни работи во Велес

loading...