Му ги исекол тестисите- Си помислил дека има секс со жена му!

Франција ја потресе вистински хорор откако Французин грозоморно убил сограѓанин. Началникот на Бретвиј л-Рабет, во кој живеат околу 200 луѓе, е пронајден мртов и маскариран ноќта во петокот, а приказната која стои зад грозоморното убиството ја вчудоневиде цела Франција.
Засега неиминуваниот 39-годишен напаѓач му го одзел животот на 55-годишниот Доминик Лебошер бидејќи се посомневал дека тој е во љубовна врска со неговата жена. Мажот се здивел, го нападнал со нож и му ги отсекол тестисите, по што и самиот си пресудил.
Убиецот бил љубоморен зошто неговата сопруга често одела на вечерните седници на советот на општинскиот совет, тврдат мештаните.
Во полицијата велат дека истрагата е во тек.Началникот на Бретвиј л-Рабет, во кој живеат околу 200 луѓе, е пронајден мртов и маскариран ноќта во петокот, а приказната која стои зад грозоморно

Пронајдете не на следниве мрежи: