Мухамед Али хоспитализиран

Легендарниот боксер Мухамед Али денеска бил префрлен во болница поради респираторни проблеми. Информацијата ја потврди неговото семејство.Али има 74 години, а првичните информации се дека и покрај проблемите, се наоѓа во стабилна здравствена состојба, но се очекува лекарите да излезат со официјално соопштение.
На Али му беше дијагностицирана Паркинсонова болест уште во 1984 година, а последен пат посериозен проблем со здравјето имаше во јануари минатата година.Али има 74 години, а првичните информации се дека и покрај проблемите, се наоѓа во стабилна здравствена состојба, но се очекува лекарите да излезат

Пронајдете не на следниве мрежи: