Муслиманите и се заканија на Северина

Loading...

Хрватската пејачка Северина со својата нова песна „Хурем“ предизвика вистински револт кај припадниците на муслиманската вероисповед. Муслиманите и се заканија на Северина: Со тебе е завршено! 
Причината за нивните закани е споменувањето на зборот “Рамазан” во својата песна.
На Јутјуб но и на голем број форуми се пишуваат погрдни зборови и коментари на сметка на Северина.
“Ова не ти требаше, не си смеела да го споменеш нашиот свет месец Рамазан во твојата песна, Севе ја заврши кариерата”, “Севе падна во моите очи ова е ужас, ако пееш во Сараево нема добро да поминеш”, ова се само дел од заканите упатени до Северина на социјалните мрежи, од страна на муслиманските верници

Во текот на вчерашниот ден, спотот на Северина, бил тргнат од Јутјуб, но подоцна повторно е вратен, а коментарите кои ја навредувале пејачката се избришани.
Како што пишува српски Курир за време на нејзиниот концерт во Сараево, поради овие закани превземени се поголеми мерки на безбедност.Муслиманите и се заканија на Северина: Со тебе е завршено! 
Причината за нивните закани е споменувањето на зборот “Рамазан” во св

loading...
Loading...