Муслиманите со закани до Северина: „Ако пееш во Сараево нема добро да поминеш”

Loading...

Хрватската пејачка Северина Вучковиќ со својата најнова песна предизвика незадоволство кај муслиманите.Поради споменувањето на зборот „Рамазан” во својата песна, Севе направи вистински хаос. На Јутјуб но и на голем број форуми се пишуваат погрдни зборови и коментари на сметка на Северина.
„Ова не ти требаше, не си смеела да го споменеш нашиот свет месец Рамазан во твојата песна, „Севе ја заврши кариерата”, „Севе падна во моите очи ова е ужас, ако пееш во Сараево нема добро да поминеш”, ова се само дел од заканите упатени до Северина на социјалните мрежи, од страна на муслиманските верници
Во текот на вчерашниот ден, спотот на Северина, бил тргнат од Јутјуб, но подоцна повторно е вратен, а коментарите кои ја навредувале пејачката се избришани.
Како што пишува српски Курир за време на нејзиниот концерт во Сараево, поради овие закани превземени се поголеми мерки на безбедност.Поради споменувањето на зборот „Рамазан” во својата песна, Севе направи вистински хаос. На Јутјуб но и на голем

loading...
Loading...