МВР со нови апсења: Голема акција вчеравечер

Loading...

По усшешно спроведената акција „Брана“, во која завчера беа поднесени крвични пријави против седум лица кои криминално дејствувале во и надвор од Македонија, Министерството за внатрешни работи вчера спроведе нови претреси.Како што потврдуваат од Министерството, во текот на вчерашниот ден биле спроведени нови реализации поврзани со сузбивање на наркокриминал. За постигнатите резултати ќе се говори на прес-конференцијата која е закажана за 13 часот.
Неофицијално, извршени се претреси во домовите на повеќе лица под сомнение за трговија со дрога, при што според неофицијалните и се уште непотврдени информации приведени се неколку лица.Како што потврдуваат од Министерството, во текот на вчерашниот ден биле спроведени нови реализации поврзани со сузбивање на наркокриминал. За пости

loading...