МЗТ се одмазди: Партизан на колена среде Белград!

Македонскиот шампион слатко му се одмазди на Партизан на гостувањето во Белград.Кошаркарите на МЗТ Скопје триумфираа на гостувањето кај актуелниот шампион во АБА лигата со 73-66.
Тодор Гечевски одигра брилијантна партија, а голема поддршка доби и од останатите кошаркари кои му донесоа важен триумф на својот тим и реванширање по несреќниот пораз во Скопје.
Повеќе на: sport365.mkКошаркарите на МЗТ Скопје триумфираа на гостувањето кај актуелниот шампион во АБА лигата со 73-66.
Тодор Гечевски одигра брилијантна партиј

Пронајдете не на следниве мрежи: