МЗТ Скопје го надигра тимот на Струмица!

МЗТ Скопје Аеродром се пласираше во полуфиналето каде што ќе го чека подобриот од дуелот меѓу екипите на Кожув и Фени Индустри.Екипата на МЗТ Скопје е првиот полуфиналист од Купот на Македонија, откако денес во салата „Билјанини Извори“ во Охрид славеше над екипата на Струмица со 100-75 во рамките од четвртфиналето.

Резултати по четвртини: 24:17 / 32:17 / 25:17 / 19:24
Повеќе на спорт365Екипата на МЗТ Скопје е првиот полуфиналист од Купот на Македонија, откако денес во салата „Билјанини Извори“ во Охрид славеше на

Пронајдете не на следниве мрежи: