На американците им се заканува ново снежно невреме

Loading...

 
Сите државни служби на подрачјето на Вашингтон денеска се затворени поради снежото невреме кое се очекува да го погоди источното крајбрежје на САД.
  
Поради невремето кое во текот на денот се очекува да го нападне Вашингтон, метеоролозите предвидуваат до 23 сантиметри снег. Денеска е одложено гласањето во двата дома на америчкиот Конгрес, во Сенатот и Претставничкиот дом, пренесува Ројтерс.
Државните школи на подрачјето на Вашингтон ја откажаа наставата и денес ќе бидат затворени, а ист е случајот и со канцеларијата на локалната власт во Вшингтон, поради што и градоначалникот Винсент Греј својот годишен говор го одложи за 11 март.
  
Поради невремето кое во текот на денот се очекува да го нападне Вашингтон, метеоролозите предвидуваат до 23 сантиметри снег. Денеска

loading...
Loading...