На бананата додадете му уште две состојки и збогувајте се со бронхитисот!

Loading...

Ве мачи хроничното кашлање и борнхитис? Со само две состојки ќе ставите крај на тоа. Благодарение на моќните состојки на медот и бананите, оваа домашна смеса ќе ви помогне да се ослободите од воспаленото грло, кашлање, па дури и стомачните проблеми.Состојки: 
– 400 милилитри врела вода
– 2 банани кои имаат црни точки на лушпата
– 2 лажички мед
Подготовка:
Излупете ги бананите и згмечете ги со вилушка или лажица. Подобро би било тоа да биде дрвена лажица, бидејќи од металот може бананата да потемни. Потоа бананите ставете ги во сад и додадете им ја врелата вода. Оставете ја смесата да одстои пола час. Кога смесата ќе се олади, додадете мед. Многу е важно медот да го ставите последен, бидејќи ако го измешате со врелата вода ќе ги изгуби своите витамини.
Како се применува:
Од овој напиток пијте 4 пати дневно по 100 милилитри. Оваа количина на состојки е доволна само за еден ден, а наутро направете нова. Првите резултати ќе ги забележете за пет денови.
 Состојки: 
– 400 милилитри врела вода
– 2 банани кои имаат црни точки на лушпата
– 2 лажички мед
Подготовка:

loading...