На Лисицки и трна од лошо полошо, изгуби во финалето на Вимблдон, па раскина со дечкото…

Сабине Лисицки нема среќа во изминатиов период, таа стигна во финалето на Вимблдон и направи неверојатен успех во својата кариера изненадувајќи ги сите кои воопшто не очекуваа таков пласман на германката, но, таа финалето го заврши со солзи, пораз од французинката во два сета, но, нејзината тага не заврши на Вимблдон се чини, како што пренесуваат светските медиуми, германката раскинала со својот дечко.
„Нема да говорам за мојот приватен живот, но можам да потврдам дека во овој момент нашата врска не функционира“ изјави Сабине.
Лисицки беше во врска со познатиот пливач Бенјамин Старк една ипол година.Сабине Лисицки нема среќа во изминатиов период, таа стигна во финалето на Вимблдон и направи неверојатен успех во свој

Пронајдете не на следниве мрежи: