На најдобрата пријателка и застанала со потпетица на окото: Се скарале за глупости, а последиците се трајни

Loading...

Софи Робинсон (20) и нејзината пријателка Мелиса Каусер (21) оделе заедно на новогодишна журка минатата година, кога се случила страшната трагедија во Северен Јоркшир во Англија.Девојките цела вечер конзумирале вотка, шотови и коктели додека оделе од клуб до клуб.
Пијаните пријателки се степале при излегувањето што оставило трајни последици за видот на Софи, која останала слепа на едното око. Расправијата почнала околу лакот за коса, а потоа работие се влошиле кога пријателките се скарале која од нив ќе го плати таксито.
Мелиса со сета сила ја згазнала својата пријателка три пати со сребрена кондура со потпетица, а последниот удар бил кобен бидејќи го „преполовил“ нејзиното око.
Никогаш претходно не сум ја видела Мелиса да се однесува толку насилно, но тогаш беа доволни секунди од најдобрата пријателка да стане личност која ми го уништи животот. Ништо од ова немаше да се случи да не беше толку пијана, испи повеќе од 10 пијалоци од сите видови“, истакнала Робинсон и ги предупредила луѓето да не конзумираат толку алкохол на новогодишната ноќ.
Тие не разговараат повеќе од инцидентот бидејќи Софи била долго време во депресија поради белезите и оштетениот вид, и не излегувала бидејќи се плашела да не и се случи нешто слично со оглед на тоа дека сега има вештачко око. Мелиса е осудена на седум години затвор поради нанесување на тешки телесни повреди со преумисла.Девојките цела вечер конзумирале вотка, шотови и коктели додека оделе од клуб до клуб.
Пијаните пријателки се степале при излегувањето што

loading...
Loading...