Надал го „РАСТУРИ“ Ѓоковиќ

Шпанскиот тенисер се наоѓа во инзвонредна форма, доказ за тоа е и последната титула на УС Опен.Финалето на УС Опен го даде победникот на овој турнир, тоа е шпанецот Рафаел Надал, кој во фантастичен меч за него, целосно го „демолираше“ српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ.
Натпреварот се играше четири сета, па тој заврши со резултат 3-1 во корист на шпанецот кој дојде до втората титула на овој мошне популарен турнир.
Првиот сет Надал го доби со 6-2, вториот го изгуби со 3-6, но, наредните два со одлична игра на теренот го доби најпрво третиот сет со 6-4, а последниот, и конечен за 3-1 во сетови, убедливо со 6-1.Финалето на УС Опен го даде победникот на овој турнир, тоа е шпанецот Рафаел Надал, кој во фантастичен меч за него, це

Пронајдете не на следниве мрежи: