Надал: Ова ми е една од најдрагите победи

Loading...

Шпанецот не ја криеше радоста по освоениот трофеј на УС Опен по финалниот меч со Новак Ѓоковиќ.Медиумите, новинарите, а можеби и голем дел од фановите на тенисот целосно го отпишаа Рафаел Надал по бројните повреди кои го мачеа, но, шпанецот се враќа, тој е во инзвонредна форма а тоа го потврди и на УС Опен.
Шпанскиот тенисер го освои 13-тиот Грен Слем турнир во својата кариера.
„Неверојатно чувство, да го победете Новак кој е еден од најдобрите играчи во историјата, и тоа на неговата најдобра подлога, немам зборови, ова е навистина една од највредните работи во мојата кариера. Знаев дека морам да одиграм перфектен натпревар за да ја освојам титулата“ изјави Рафаел Надал по мечот со Ѓоковиќ.Медиумите, новинарите, а можеби и голем дел од фановите на тенисот целосно го отпишаа Рафаел Надал по бројните повреди

loading...
Loading...