НАЈДОБРИОТ ЛЕК ПРОТИВ СИНУСИ: Ублажете ја болката за само 1 ден!

Loading...

Доколку сакате по природен начин да се решите од оваа појава, а притоа да го зајакнете имунолошкиот систем, направете си сами природен лек за ублажување на овие непријатни болки.Состојки:
– 1 мала чаша мед
– 1 мала чаша сок од лимон
– 5-7 глави ротквица
– 1 мал кромид
– 6 чешниња лук
Подготовка:
1. Зеленчукот убаво измијте го, отстранете ги лушпите од лукот, како и од кромидот, по што ќе го исечкате на четвртини.
2. Се заедно вметнете во блендер и добро измешајте додека не добиете изедначена смеса.
3. Добиената смеса ставете ја во стаклена тегла и чувајте ја во фрижидер.
Употреба:
Возрасните конзумираат по две лажици дневно (или доколку е потребно и по повеќе), а децата по една. Првите резултати ќе ги почуствувате по 24 часа.Состојки:
– 1 мала чаша мед
– 1 мала чаша сок од лимон

loading...
Loading...