Најмалку 11 загинати во два бомбашки напади во Багдад

Најмалку 11 лица загинаа, а 34 други се ранети денеска во два бомбашки напади во Багдад, соопшти ирачката полиција.Во соопштението на полицијата се наведува дека нападите биле извршени во југоисточниот и југозападниот дел на Багдад.
Засега никој не презеде одговорност за нападите, но полицијата претпоставува дека тие се дело на припадници на џихадистичката група Исламска држава.Во соопштението на полицијата се наведува дека нападите биле извршени во југоисточниот и југозападниот дел на Багдад.
Засега никој не презе

Пронајдете не на следниве мрежи: