Најмалку 18 луѓе загинаа во експлозија во Могадишу

Најмалку 18 луѓе загинаа и 25 се ранети во експлозија што се случи денеска на пазар во западниот дел од Могадишу. Според полицијата експлозијата ја предизвикал бомбаш-самоубиец. Бројот на жртви може да биде многу поголем бидејќи голем дел од повредените се во животна опасност. Засега ниту една група не презеде одговорност за нападот.Според полицијата експлозијата ја предизвикал бомбаш-самоубиец. Бројот на жртви може да биде многу поголем бидејќи голем дел од повредените се во ж

Пронајдете не на следниве мрежи: