Најмалку 3 лица загинати а 13 повредени во несреќа со воз во Индија

Според соопштение на индиската полиција, најмалку три лица загинаа, а 13 други се повредени денеска кога 11 вагони од композиција на експресен воз, излетаа од шините во северниот дел на Индија.Според првичните резултати од истрагата, причини за излетувањето на возот е оштетување на шините на пругата. 
Возот патувал кон градот Патна во соседната сојузна држава Бихар. Според првичните резултати од истрагата, причини за излетувањето на возот е оштетување на шините на пругата. 
Возот патувал кон градот

Loading...