Најмалку шест лица загинаа при пад на хеликоптер во Ангола

Најмалку шест лица загинаа при пад на хеликоптер на американската нафтена компанија „Шеврон“ во Ангола.Во несреќата загинаа четворица државјани на Ангола и двајца странци, соопшти анголската безбедносна служба.
– Несреќата се случи поради лоши временски услови, изјави претставник на армијата на Ангола, која раководи со спасувачките операции.Во несреќата загинаа четворица државјани на Ангола и двајца странци, соопшти анголската безбедносна служба.
– Несреќата се случи поради лош

Пронајдете не на следниве мрежи: