НАЈМОЌЕН ЛЕК ПРОТИВ РАКОТ: Четири лажици дневно и ракот сам се повлекува!

Рецептот на бугарскиот научник, проф. Христо Мермерски, многумина го сметаат како револуционерен лек со кој илјадници луѓе се излечени од рак.„Тоа е храна за целосно лекување на организмот, а ракот во таквиот организам сам ќе се повлече“ – вели проф. Мермерски во своите предавања.
Тајната е во тоа што оваа смеса ги чисти крвните садови, го лекува срцето, го обновува имунитетот, чисти црниот дроб и бубрезите. Исто така, ја подобрува работата на мозокот и меморијата, чува од инфаркт и доведува до целосно закрепнување кај луѓето коишто доживеале инфаркт или мозочен удар. Многумина велат дека станува збор за најдоброто средство против сите видови рак!
Пет главни симптоми на ракот
Состојки:
15 свежи и здрави БИО лимони, 12 главици свеж лук, 1 килограм домашен мед, 400 грама млада зелена пченица и 400 грама свежи ореви.
Подготовка на младата `ртена пченица: 400 грама од младата пченица се ставаат во стаклен сад. Се полева со вода да отстои, најдобро преку ноќ. По 10-12 часа, се процедува водата преку чиста газа и добро се мијат зрната, па повторно се процедуваат.
Во садот се остава процедената пченица да отстои 24 часа. Потоа ќе добиете пченица со никулци со должина од 1-2 милиметри.
Жена излечила рак со помош на овој рецепт!

Подготовка на лекот: Да се сомелат пченицата, оревите и исчистените главици лук. Да се сомелат 5 лимони со кора, па сѐ заедно да се измеша. Од останатите 10 се зема само сокот и се меша со останатата смеса сѐ додека не стане хомогена.
Се додава мед и подолго се меша со дрвена лажица, па се истура во саклени садови. Оставете да стои 3 дена во фрижидер, па тогаш може да започнете со консумирање.
ЗА 35 ГОДИНИ НЕМА ДА СЕ УМИРА ОД РАК: Овој лек сите го имаме дома, а е спас од оваа смртоносна болест!
Примена: Оваа храна се зема 30 минути пред секој оброк и пред спиење. Ако ја користите за лекување на рак, земајте една до две лажици на секои 2 часа.
Проф. Мермерски вели дека рецептот гарантира здравје и подобар живот, како и лечење од рак, зачувување на свежината на телото, младоста и енергијата.
„Овој лек ги содржи сите неопходни витамини, минерални соли, биоактивни супстанци, протеини, јаглехидрати и растителни масти. Затоа и ја подобрува работата на внатрешните органи и жлездите кои го одржуваат телото да биде здраво, а доведува и до излекување на ракот во потполност“ – истакнал тој.„Тоа е храна за целосно лекување на организмот, а ракот во таквиот организам сам ќе се повлече“ – вели проф. Мермерски во своите предав

Пронајдете не на следниве мрежи: