НАЈНОВ РЕЦЕПТ кој ги воодушеви жените: СО ЛИМОН ПРОТИВ СТРИИ – Еве и како!

Сокот од лимон може да го користите и за стрии.Докажано е дека лимонот е одличен за решавање на проблеми со стриите, посебно на пределот на стомакот. Освен што неговиот сок е многу здрав а и е богат извор на витамин Ц, одличен и за други намени. Сокот од лимон може да го користите и за стрии.
Домашна маст која го отстранува целулитот после само 7 дена користење – Погледнете на следниот ЛИНК
Рецептот е следен:
Едноставно, земете еден лимон исцедете го неговиот сок, па потоа земајте по малку од сокот на раката и втријте на критичниот предел на стомакот или бутовите, постапката повторувајте ја секој ден. Кога ќе го втриете сокот оставете да делува десетина минути, па после тоа исплакнете со малку млака вода.
После недела дена ќе ги забележите резултатите.
Домашен пилинг од шеќер и сол против стрии и целулит – Погледнете ТУКАДокажано е дека лимонот е одличен за решавање на проблеми со стриите, посебно на пределот на стомакот. Освен што неговиот сок е многу здрав а и е б

Пронајдете не на следниве мрежи: