Најпосакуваниот турски актер го изговори судбоносното „да“: Мароканската убавица запросена во присуство на претседателот Ердоган!

Се ожени познатиот турски актер Мурат Јилдирим.Мурат Јилдирим, еден од најпосакуваните турски актери, кого  публиката  го знае од серијата „Аси“, „Љубов и казна“ еодамна во Истанбул  го  кажал судбоосното  „да“.
Свадбата ги проследила сите обичаи, а не ѝ недостасувал и  гламур. На венчавката присуствувала и познатата Мерием Узерли. Инаку, интересно  е тоа што  раката на Иман, во  име на Мурат  ја испросил туркиот претседател Реџеп таип Ердоган.
Погледнете во  видеото  како  изгледала венчавката но и како  Ердоган ја запросил Иман…

 

 
مشاهد من يوم الحنه في إسطنبول على طريقه بلادي المغربيه التقليديه @mrtyldrm My amazing sister @fadwaelbani . Thank you @nisrine_ezzaki_bakkali على القفطان المغربي الرائع . شكر للفرقه الداكه المراكشيه “بولا بولا” . @womenp for hair . @negafa_dar_benjelloun for jewelry and accessories @nuhamakeupartist makeup . Song by @J_Sutta ft. Pitbull “When a Girl Loves a Boy” on #AppleMusic. Managed by @WissamHilal
A video posted by Iman Elbani (@iman_elbani) on Dec 25, 2016 at 5:56am PST

Мурат Јилдирим, еден од најпосакуваните турски актери, кого  публиката  го знае од серијата „Аси“, „Љубов и казна&ldquo

Пронајдете не на следниве мрежи: