Најпознатиот турски пар ги израдува сите со оваа вест

Убавата вест пристигна од Турција, а станува збор за најпознатиот брачен пар. Имено, Бурак Ожџвит и Фахрије, судејќи по информациите наскоро ќе станат родители. Извор близок на парот, открил дека купиле куќа, бидејќи планираат да го прошират семејството.Самиот Бурак изјавил дека заедно со сопругата разговараат во врска со проширување на семејството и дека таа едвај чека да се оствари во најдобрата улога – мајка.
Бурак својата избраничка ја запроси на одмор во Германија, односно додека беа на посета кај неговите родители.
Свадбата се одржа во Истанбул, а сѐ беше традиционални и совршено.Самиот Бурак изјавил дека заедно со сопругата разговараат во врска со проширување на семејството и дека таа едвај чека да се оствари во најдобрата

Пронајдете не на следниве мрежи: