Најсилен природен лек: Гоподобрува помнењето за 80 проценти, ги топи маснотиите и го подобрува видот и слухот

Кога ја јадете оваа смеса, функцијата на мозокот значително се подобрува.Еден од најмоќните природни лекови не само што ќе ви  го подобри помнењето за неверојатни 80 проценти туку и ќе успее да ги  стопи   масните наслаги  со  кои  се борите со  години.
Клучната состојка е ренот кој  е богат  со  витамин С, калиум, витамин В1, В2 и В6, како и  со  железо, магнезиум и  фосфор.
Ренот го  забрзува метаболизмот, го  отстранува заморот и го поттикнува  развојот на добри  бактерии во  стомакот.
Состојки:
125ге рен
4 лимони
3 лажици мед
2 лажици цимет и парче ѓумбир
Подготовка:
Во блендер испасирајте го реот и ѓумбирот. Исцедете го сокот од лимонот, додадете го во блендер, добро измешајте па додадете го циметот и  медот. Добро  измешаната смеса ставете  ја во  стаклен сад.
 Два пати дневно  земајте по една лажица од смесагта пред оброк, а доколку вежбате, пред тренинг.
Земајте ја оваа смесе три недели и  ќе ги  забележите резултатите.
Повеќе рецепти, кулинарски трикови, совети за здрава храна и здрав начин на живот, диети и животни искуства, можете да најдете на НАЈАДИСЕ.МК како и на фан страната на Фејсбук, а може да станете и член од групата на Најадисе на Фејсбук каде може да споделите ваш омилен рецепт.Еден од најмоќните природни лекови не само што ќе ви  го подобри помнењето за неверојатни 80 проценти туку и ќе успее да ги  стопи &

Пронајдете не на следниве мрежи: