Намалена видливост поради магла на автопатот Скопје – Катланово

Поради појава на магла, видливоста на патниот правец Скопје – Катланово изутринава е намалена на 50 до 100 метри, соопшти АМСМ.Сообраќајот на патиштата се одвива по влажни коловози. Интензитетот на патните правци надвор од градските средини е умерен, а на граничните премини нема подолги задржувања за влез и за излез од државата.
АМСМ потсетува и дека од 15 ноември стапи во сила законската обврска за задолжително поседување зимска опрема во возилата, без оглед на временската состојба. Оваа обврска ќе трае до 15 март 2018 година.Сообраќајот на патиштата се одвива по влажни коловози. Интензитетот на патните правци надвор од градските средини е умерен, а на граничните пр

Пронајдете не на следниве мрежи: