Намалете 3 килограми за 5 дена со помош на ОВОЈ СОК!

Loading...

Сакате да ослабнете 3 килограми за 5 дена? Тогаш морате да го пробате овој пијалок! Вистинско чудо е да успеете за само 5 дена да ослабете 3 килограми, но кога ќе се земат предвид сите предности и придобивки на лимонот и магдоносот и ќе се спојат заедно, волшебната напивка делува логично и што е најважно вистинито. Состојки:
1 снопче магдонос
1 лимон
Вода
Подготовка:
Магдоносот исечкајте го ситно, најдобро во блендер. Исцедете го сокот од лимонот и сипете 1 чаша вода.
Сокот би требало да го пиете наутро на празен желудник само 5 дена, а потоа да направите пауза од 10 дена. Овој сок помага во согорувањето на калориите у го храни телото со витамини и минерали. Покрај тоа магдоносот го подобрува варењето и исфрлувањето на вишокот течности од организмот.
Ако ви досади сокот со вода, заменете ја со јогурт кој го олеснува и подобрува варењето, но важно е да има 0 % масленост.Состојки:
1 снопче магдонос
1 лимон
Вода

loading...
Loading...