Нани во Анжи

Португалецот Нани се наоѓа на чекор до потпишување договор со рускиот фудбалски клуб Анжи.
Играчот на Манчестер Јунајтед, португалскиот интернационалец Нани се наоѓа на чекор до Анжи, пренесува руски „Известља“.
Според информациите кои ги пласираше во јавноста овој медиум, се вели дека Манчестер Јунајтед наводно ја прифатил понудата од 15 милиони евра за Нани и верува дека наскоро претставници на рускиот тим наскоро ќе се договорат со португалецот.
Нани дојде во Манчестер Јунајтед од 2007-мата година, и од тогаш па до денес овој играч одигра 216 натпревари за англискиот премиерлигаш притоа постигнувајќи 39 голови.Португалецот Нани се наоѓа на чекор до потпишување договор со рускиот фудбалски клуб Анжи.

Пронајдете не на следниве мрежи: