Напад врз навивачи додека гледале натпревар

Четири лица се повредени откако возач на автомобил влетал во еден кафе бар за време на натпревар меѓу  Партизан и Олимпијакос во колото за квалификација за Лига на шампиони.Според пишувањето на грчките медиуми возачот на автомобилот изгубил контрола над возилото и влетал во кафичот во моментот кога се играл првиот меч, но набрзо се појавила информација по сослушувањето на полицијата, дека тој тоа намерно го сторил.
Според пишувањето на грчките медиуми возачот на автомобилот изгубил контрола над возилото и влетал во кафичот во моментот кога се играл првиот меч,

Пронајдете не на следниве мрежи: