Нападнат малолетник во автобус на ЈСП

Loading...

Повеќе непознати лица на возраст од 15 до 18 години вчера физички нападнале петнаесетгодишно момче во автобус на ЈСП бр. 65 кој сообраќал од село Стајковци до Транспортен Центар-Скопје.Мајката на момчето Е.Н. (36) во полиција пријавила нападот се случил околу 13:20 часот кога во село Сингелиќ во автобусот влегле повеќе непознати лица кои откако се качиле на горниот кат најпрво физички го нападнале малолетникот, а потоа и неговите другари.
Момчето се здобило со повреди и во Градската општа болница „Свети Наум Охридски“ му била укажана лекарска помош. Се преземаат мерки за целосно расчистување на случајот.Мајката на момчето Е.Н. (36) во полиција пријавила нападот се случил околу 13:20 часот кога во село Сингелиќ во автобусот влегле повеќе непознати л

loading...