Напиток кој ЦЕЛОСНО ќе го прочисти вашето тело по само неколку голтки!

Loading...

Доколку имате ѓумбир дома- вашето тело ќе ви каже БЛАГОДАРАМ!Освен што досега знаеме дека одлично влијае на расположението и го ублажува стресот а мелем е и за желудникот и за цревата…познат е како природен лек против грип и настинка.
Ја подобрува циркулацијата и го подобрува имунитетот. Напитокот од ѓумбир ќе го прочисти целото тело. Еве како да го подготвите.
Состојки:

 
4 шолји вода
2 парчиња корен од ѓумбир
по желба мед
Подготовка
коренот излупете го и исечете го на тенки парчиња. Ставете го ѓумбирот во вода и варете 15 минути. Потоа процедете и додадете лимон или мед по желба.
 Освен што досега знаеме дека одлично влијае на расположението и го ублажува стресот а мелем е и за желудникот и за цревата…познат е како природен

loading...
Loading...